Ceza hukuku nedir?

Ceza hukuku suç ve cezaları düzenleyen bir kamu hukuku dalıdır.
Ceza hukuku, genel ve özel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır.
Ceza genel hukuku, suç kavramının maddi ve manevi unsurlarıyla tanımını, ceza hukukuna hakim olan genel ilkeleri, suçlar için öngörülen cezaları, cezayı azaltan ve ortadan kaldıran nedenler gibi bütün suçlar için geçerli olan kuralları inceler.
Ceza özel hukuku ise, suç sayılan eylemleri teker teker alarak, suçların kapsam ve sınırlarını, birbirlerinden ayrılan yönleri ile bu suçlara öngörülen cezaları inceler.
Ceza soruşturması ve yargılamasının nasıl yapılacağını inceleyen hukuk dalına ise "ceza muhakemesi hukuku" denir.

BİZ NE YAPIYORUZ?

Ceza hukuku dilekçelerinin hukuki bir dil ile ve profesyonel destek alınarak hazırlanması gerekir. Aksi takdirde kanunen haklı olmanız dilekçenizin Hakim önünde kabul göreceği anlamına gelmemektedir. Büromuzun Ceza Hukuku alanında tecrübeli ve kendini ispatlamış avukatları siz değerli müvekkillerimizin her türlü bilgi eksikliğini gidererek hukuki bilgilerini değişen mevzuata uygun hale getirirken ceza dosyalarında en olumlu sonuçları elde etmektedirler. Profesyonel destek için sitemizden iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Uysal Hukuk Ceza Hukuku  alanında, müvekkillerine soruşturma aşamasından itibaren gereksinim duyulan her  türlü avukatlık ve danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.


Uysal Hukuk,  soruşturma ve dava öncesinden  soruşturma ve davaların yürütülmesi ile infaz aşamasına kadar, cezai yaptırım  riski olan tüm iş ve işlemlere ilişkin danışmanlık hizmeti vermektedir.

ANKARA

  • Sakarya Mah. Talatpaşa Blv. NO:113/49 Altındağ
  • 0554.403 28 18
  • avukatmuysal@gmail.com